Lamina

Diş yüzeylerinden 0.3-0.7 mm, hatta bazen hiç aşındırma yapılmadan yeni bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlayan yöntemdir. Öncelikle dişlerin üstünden hiç aşındırma yapılmadan bir ölçü alınır ve laboratuvara gönderilir.

Laboratuvardan gelen Mock-up denilen prova dişler ile son görüntünün nasıl olacağı hakkında fikir elde edilir. Bu aşamada prova dişler üzerinde değişiklikler yapılabilir. Sonrasında dişlerin üzerinden minimal seviyede aşındırmalar yapılır ve tekrar ölçü alınarak laboratuvara gönderilir.

Laboratuvardan gelen porselen laminalar diş yüzeylerine son derece hassas bir teknik ile yapıştırılır. Bu yöntem sayesinde sadece 3-4 seansta dişlerin görüntüsü tamamen değiştirilebilir.

Porselen Lamina Dişler Kimlere Uygulanabilir?

Porselen lamina dişler dişlerinin görüntüsünü daha estetik hale getirmek isteyen hemen herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Ancak dişlerin üstünde porselen laminaların yapışabilmesi için yeterli miktarda mine bulunmayan durumlarda, dişeti çekilmesi, tırnak yeme, diş sıkma ve çenelerin kapanış bozukluklarının olduğu durumlarda porselen laminalar uygulanamayabilir.

Porselen Lamina Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Porselen laminalar çok kuvvetli bonding sistemleri ile diş minelerine yapıştırılırlar, düşmeleri son derece güçtür.

Porselenden imal edildikleri için aşınma ve lekelenmelere karşı da çok dayanıklıdırlar. İyi bir ağız hijyeni ve düzenli kontroller ile laminalar çok uzun yıllar gülümsemenizi güzelleştirecektir!

Lamina ile ilgili randevu almak için tıklayın